تبلیغات
وبلاگ تخصصی روابط زناشویی - فواید بوسه در روابط زناشویی و انواع روشهای بوسیدن + عکس

فواید بوسه در روابط زناشویی و انواع روشهای بوسیدن + عکس

نویسنده :mehrdad soli
تاریخ:چهارشنبه 3 اسفند 1390-10:33 ق.ظ

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

فواید بوسه در روابط زناشویی و انواع آن + عکس


اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت میتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمـات می گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می نماییم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها فرای لغات و کلمات است.

نـویسنده کتاب "عشق و رابـطه جنسی"، دکتــر جان فری مـعتقد است: "بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد."

بوسه زمانی ایجاد می شود که زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می شوند، پس کاملاً طبیعی است که دو طرف کمی مضطرب شده و عصبی شوند.
از یک منبع با نویسنده بی نام"کتاب بوسه ها" اینطور برداشت می شود که: "بوسه یک عمل کاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهید نمی توانید بگیرید و بالعکس."

در یک کتاب دیگر هم اینطور نوشته شده که زمانیکه احساس میکنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این کار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر کنید تا او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می توانید او را بهتر بشناسید. یکی از مواردی که زیبایی بوسه را چند برابر می کند این است که در همه ی زبان ها و مذاهب قابل درک می باشد.

پروفسور وان بیرنت رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه تکزاز اظهار می دارد که: "اولین بوسه عاشقانه برمی گردد به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در هند. پیش از این زمان هیچ مدرک دیگری دال بر وجود بوسه های عاشقانه وجود نداشت. کلیه این نتایج از روی لوح های گلی، نقاشی روی دیواره های غارها و یا نوشته های روی پوست حیوانات بدست آمده است.

بیرنت معتقد است که تماس نزدیک و فشار بینی ها به یکدیگر از همان 1500 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده است.

اما بوسه ای که امروزه به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرد. رومی ها در هنگام سلام کردن یکدیگر را می بوسیدند، انگشتر و حلقه ای که بر دست رهبران قومشان بوده را می بوسیدند و مجسمه های خدایان خود را نیز می بوسیدند و با این کار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می دادند.

رومی ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت،  و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.

از آن به بعد بود که ادیان مختلف شروع به تحریم بوسه نموده و آنرا به عنوان یک گناه نابخشودنی اعلام کردند، اما به هر حال قدرت بوسه بیشتر بود و همچنان به قوت خود باقی مانده است.

اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می توانیم بگوییم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می شود تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کند، این هورمون سبب می شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهیت وجودی انسان به گونه ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شیمیایی را ترشح می کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود.

در تحقیقی که در سال 1997 در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا کردند که مغز انسان دارای سلول های عصبی است که فرد را قادر می سازد تا در تاریکی لب های معشوقه اش را پیدا کند. تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یکدیگر در مکان های تاریک و کم نور لذب بیشتری می برند.

پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را میبوسند کمتر دچار بیماری می شوند.

همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط 5 سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می کنند. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

بنابراین اگر شما می خواهید خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولانی داشته باشید، باید کسی را که دوستش می دارید هر روز صبح، پیش از اینکه خانه را به قصد محل کار خود ترک کنید، ببوسید.

سایر مزایا

محافظت از دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی
دکتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگستان اظهار می دارد: "پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می کند، این امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روی دندان ها می شود. بوسیدن یک فرایند پاک کننده طبیعی است که به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاک بر روی دندان ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد." من خودم این سوال را از دندانپزشکم پرسیدم، او در ابتدا قدری خجالت کشید، اما نهایتاً صحت گفته های مرا تایید کرد.

از بین بردن استرس

یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. مایکل کی مکناب، مشاور روانی معتقد است: "زمانیکه لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می گیرد، و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.

کاهش وزن

چه مدت می توانید این کار را انجام دهید؟ برای اینکه تنها نیم کیلو وزن کم کنید باید 3000 کالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود 30000دقیقه یا همان 500 ساعت. یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به طور متوسط می توان گفت که در هر 10 دقیقه 10 کالری مصرف می شود.

تاخیر در فرایند پیری
این مورد یکی از مهم ترین مزایای بوسیدن به شمار می رود. بوسیدن به شما کمک میکند تا قدرت ماهیچه های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها پایین کاهش پیدا می کند.

ایجاد و افزایش تناسب اندام
خوب بهانه ای خوبی برای ورزش نکردن دستتان دادیم! در حین بوسیدن، قلب تند تر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. می توان اظهار داشت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.

تکلیفتان را با طرف مقابل روشن می کند
در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می رسد که "بو" تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان ها بر جای می گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می توانید تشخیص دهید که فریون شما با شخص مقابل هماهنگی دارد یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.

افزایش اعتماد به نفس
البته اول مطمئن شوید که دندان هایتان ارتودنسی ندارند چون امکان آسیب رسیدن به دندان های خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال یک بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به صورت تئوری می توان این موضوع را اینچنین توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید، و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می شود.

در زیر شما انواع مختلف بوسه ها را خواهید یافت .

توجه كنید كه دهان بعد از مقعد ، آلوده ترین عضو بدن است و آب دهان بعد از مدفوع آلوده ترین ترشح بدن است و باز توجه فرمائید كه در هنگام بوسیدن احتمال انتقال بیماری بسیار است و لازم نیست طرفین در ظاهر بیمار باشند دهان محلی آلوده است . بنابر این میتوان گفت عملی غیر بهداشتی است و باید حتی المقدور از این عمل اجتناب كنیم اگر چه در بسیاری از مواقع لذت بخش است ولی ضررش از سودش و لذتش بیشتر است.

 

بوسه از تک لب

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

بوسه بشكل پروانه
در روبروی همدیگر قرار گیرید به فاصله كمتر از یك نفس و سپس پلك هایتان را بازكنید و ببندید در مقابل نفر مقابل . اگر شما اینكار را صحیح انجام دهید احساس بال زدن دو نفره شما یكی خواهد شد در قلبهایتان احساس پرواز را خواهد داشت.

بوسیدن بوسه فواید بوسه

بوسه از گونه
یك بوس دوستانه به معنای این كه من واقعا شمارا دوست دارم.اولین بوسیدنی كه معمولا در قرارهااتفاق می افتد این روش میباشد.دستهایتان را روی شانه طرف مقابل قراردهید سپس بطور آقاوار لبهایتان را به گونه طرف مقابل تماس دهید واهسته بگذرانید.

 

بوسه از لاله گوش
نرمه گوش را بچشید و مك بزنید . از مك زدن با صدای بلند خودداری شودچون گوشها حساس به صدای بلند هستند و احساس خوب بوسیدن لاله گوش با آن صدا خنثی میشود..

 

بوسه اسكیمویی
در این حالت صورت دو نفر بایستی به اندازه كمتر از یك نفس به هم نزدیك شده سپس بینی های خود را به یكدیگر بمالید.

بوسیدن بوسه فواید بوسه

بوسه از چشمان
سر طرف مقابل را با دو دستان خود بگیرید و به آرامی سر یار خود را به طرفی كه می خواهید ببوسید حركت دهیدسپس بطور آهسته بوسه خود را بطرف چشمان طرف مقابل خود سوق دهید و یك بوسه محبت آمیز از قسمت بالای چشمان بسته شده بكنید.

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

بوسه از پلك
هنگامی كه شریك شما در حال استراحت با چشمان بسته می باشد خیلی خیلی محترمانه و آهسته بوسه ای از فسمت فوقانی پلكها بكنید.( یه بوسه خیلی خودمانی)

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

بوسه از انگشتان
هنگام خواب انگشتان طرف مقابلتان را مك بزنید.این عمل می تواند خیلی فریبا و لذت بخش باشد.مجددا لازم است متذكر شوم هم دست محلی آلوده است و هم دهان.

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

بوسه از پا
یك رفتار شهوانی و خیالی. این عمل ممكن قلقلك دهنده باشد اما ارام باشید و از این حركت لذت ببرید. پا ها نیز محلی آلوده هستند بخصوص قسمتی كه در كفشها قرار می گیرد . البته موافقان ممكن است بگویند قبل از بوسیدن حمام می كنیم باید گفت شستن بسیار كمك كننده است ولی باید بدانیم پا محلی كه احتمال آلودگی ان زیاد است.

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

بوسه از پیشانی
این بوس به بوس مادرانه یا دوستانه معروف است .بوسه از پیشانی به هر كسی می تواند آرامش ببخشد. برای اینكار لبان خود را به آرامی با پیشانی طرف مقابل تماس داده و بگذارنید.

بوسه منجمد
یك بوسه شوخی آمیز. برای اینكار یك تكه یخ كوچك را دهان خود بگذاریدسپس دهان خود را باز كنید و یك بوسه از همسر خود بفرمائید(البته با زبان خود تكه یخ را تكان دهید) این بوسه شهوانی فرانسوی می باشد.

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

بوسه فرانسوی
در این نوع از بوسه زبانها با یكدیگر در گیر می گردد. این نوع بوسیدن از آلوده ترین انواع بوسیدن است و جدا باید از آن امتناع كرد زیرا یكی از راههای انتقال بیماری است.

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

بوسه میوه ای
در این حالت شما باید یك تكه میوه را بین دو لب خود قراردهید (میوه های آبدار مثل انگور- توت فرنگی - تكه كوچكی از آناناس یا انبه ایده ال هستند) همدستان را ببوسید در این حین گاز كوچكی از میوه بزنید اینكار را ادامه دهید تا میوه نیمه شود در این حال اجازه دهید آب میوه بر روی دهانتان جاری شود. این نوع بوسه باعث شادی همسرتان میگردد.

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

بوسه از دستان
دست همسرتان را به آرامی تا پیش لبهایتان بالا بیاوریدسپس به اهستگی لب خودرا بر پشت دست همسرتان لمس دهید(منظور اینه كه ماچ كنِید) . البته حالت قدیمی این نوع بوسه به حالت تعظیم وار بود كه نمایش دهنده تسلیم مرد در برابر زن بود.كه در فرهنگ غنی ایران متداول بود زیرا احترام به همسر جز اصلی روابط زن و شوهر بود.

بوسه بوسیدن فواید بوسه انواع بوسه

یه بوسه با مزه
لب خود را با یك نوار چسب ببندید و سپس توجه همسر خود را جلب كنید وقتی همسرتان به شما نزدیك شد سر و صدا ایجاد كنید بطوری كه مثلا در حال گفتن چیری هستید و طوری وانمود كنید كه نمی توانید نوار چسب را باز كنید وقتی كه یار شما نوار چسب را از لب شما باز می كند تا بفهمد كه شما چه می گویید به او بگویید این لبها فقط برای یك چیز خوب است و سپس یك بوسه اتشی مزاج از او بگیرید.

بوسه از نوع گرم و سرد
ربان همسر خود را بلیسید تا گرم گرم شود . سپس بلافاصله وزش بادی بر روی آن با دهان خود ایجاد نمایید این كار باعث ایجاد سر و صدای شهوانی از طرف مقابل خواهد شد. این نوع بوسه غیر بهداشتی است به هیچ وجه توصیه نمیگردد.

بوسه بصورت به حروف نوشتن
برای همسر خود یك بوسه در نامه های مخصوص این كار بفرسـتید و به جای هر بوسه یك حرف x در یك ردیف بنویسید مثل این xxxxxxx

بوسه زبانی
اندكی قبل از بوسیدن زبان خود را بر روی لبهای همسر خود حركت دهید و لب بالا یا پایین هم فرقی نمی كند و این بستگی به موقعیت لبهای شما دارد و مجددا باید متذكر شوم این نوع بوسه احتمال انتقال بیماری را زیاد میكند و با وجودی كه از سلامتی همسر خود مطمئن هستید ولی میكروب های موجود در دهان ممكن است منجر به سرایت بیماری شود.

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

بوسه و نوازش كردن گردن
در این حالت شما بایستی از بالای گردن همسر خود به سمت پایین شروع به خوردن نمایید (حالت خوردن )در آخر كار هم یه بوسه جانانه از لبان طرف مقابل بفرمایین.

بوسه بوسیدن انواع بوسه فواید بوسه

محل و کیفیت بوسیدن از منظر اسلام

طبق احادیث، محل بوسه، به نسبت طرف مقابل بستگی دارد!
در مورد امام «بین دو چشم» در مورد مادر «پیشانی» و در مورد خواهر و برادر «گونه» گفته شده.
اما در مورد همسر وضعیت فرق می‌کند و «دهان» توصیه شده و در مورد کیفیت بوسیدن دهان هم راهنمایی لازم در احادیث هست! در حدیث معتبری چنین می‌خوانیم:
«تهذیب4/319: ... یُعْطِیهَا لِسَانَهُ تَمَصُّهُ»
مرد زبانش را به زن بدهد تا آن را بمکد!
در حدیثی دیگر هست که مردی از امام در مورد بوسیدن جلوی زن! می‌پرسد که آیا صلاح است؟ و امام پاسخ می‌دهد که عیبی بر آن نیست! (قرب‏الإسناد، ص102)
همچنین در حدیثی دارم که «بوسیدن دهان، جز برای همسر و فرزند کوچک نیست» (الکافی2/186)
در خصوص کمیّت بوسیدن! فرزند، روضةالواعظین این‌طور وارد شده که «بسیار فرزندانتان را ببوسید چرا که برای هر بوسه یک درجه در بهشت به مسافت 500 سال است»
خب در مورد «کیفیت» بوسیدن همسر حدیثی عرض شد اما در مورد فرزند، همانطور که گفته شد و اما «کیفیت» بوسیدن فرزند هم جالب است (هرچند برای من مرثیه بود!):
نویسنده کتاب کامل‌الزیارات چنین نقل کرده که پیامبر بیرون آمد به سمت جایی که برای طعام دعوت شده بود.
با امام حسین مواجه شد که با کودکان بازی می‌کرد. پیامبر به سوی او رفت و دو دستش را باز کرد. اما آن کودک (امام) گاهی به این سو طفره می‌رفت و گاهی به آن سو و پیامبر (با این کار) او شادمان کرد و سپس او را گرفت و یک‌دستش را زیر چانه و دست دیگر را پشت گردنش قرار داد و دهان به دهانش گذاشت و او را بوسید.
البته بحث بازی با کودکان هم فرصت خود را می‌طلبد اما گریزی به آن خوب است! چرا که بعضی‌ها فکر می‌کنن مقام علمی و ...شون ایجاب می‌کنه که اخمو و مثلا جدی! باشند اون هم نه فقط با بچه‌ها؛
چنین نقل شده که پیامبر زبانش را برای امام حسن و امام حسین علیهم‌السلام بیرون می‌آورد و زمانی که آن کودکان وی را می‌دیدند، خوشحال می‌شدند و به سوی او می‌دویدند